  GBU10005 Datasheet PDF File
For GBU10005 Found Datasheets File :: 28+       Page :: | 1 | 2 | <3> |
    GBU10005-GBU1010 GBU10010 GBU10005-1
Diodes Incorporated
Part No. GBU10005-GBU1010 GBU10010 GBU10005-1
Description 10A GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIER
   10A GLASS PASSIVATED BRIDGE RECTIFIER
File Size 55.24K  /  3 Page
View it Online
Download Datasheet
HUA FENG CIRCUIT
    GBU1001 GBU1006 GBU10005 GBU1010
HY ELECTRONIC CORP.
Part No. GBU1001 GBU1006 GBU10005 GBU1010
Description GLASS PASSIVATED GLASS PASSIVATED
File Size 77.96K  /  2 Page
View it Online
Download Datasheet
    GBU10005 GBU1001 GBU1004 GBU1002 GBU1006 GBU1008 GBU1010
DIODES[Diodes Incorporated]
Diodes, Inc.
Part No. GBU10005 GBU1001 GBU1004 GBU1002 GBU1006 GBU1008 GBU1010
Description Metalized Polyester Film Axial Lead Capacitor; Capacitance: 1uF; Voltage: 250V; Case Size: 23x14 mm; Packaging: Bulk
Aluminum Polymer Radial Lead Capacitor; Capacitance: 820uF; Voltage: 16V; Case Size: 10x13 mm; Packaging: Bulk 10 A, 100 V, SILICON, BRIDGE RECTIFIER DIODE